Zelovoc - Citrusy: Citrusy v našej ponuke

Všetky plodiny (Citrusy v našej ponuke)

CITRUSY V NAŠEJ PONUKE


Viete odkiaľ pochádzajú citrusy, ktoré bežne kupujete? Práve ich pôvod vám veľa napovie o ich kvalite, chuti a dokonca aj o ich bezpečnosti.

Naše oddelenie s čerstvým ovocím a zeleninou je miestom, kde môžete objavovať svet bezpečných citrusov každý deň. Ponúkame široký výber citrusov, aby sme uspokojili vaše chute a priniesli vám tie najlepšie chuťové zážitky.

Naše kvalitné citrusy sú vypestované priamo v Španielsku pre našich zákazníkov. Netúlajú sa po svete neznámymi cestami, ale po zbere putujú priamo do našich obchodov a následne k vám domov.

Pestovatelia sú starostlivo vybraní tak, aby sme pre vás zaručili tú najlepšiu kvalitu a čerstvosť počas celej sezóny. Záleží nám na tom, aby sme vedeli odkiaľ pochádza naše ovocie a zelenina a čo v skutočnosti obsahuje. Naši španielski pestovatelia majú dlhoročnú históriu a skúsenosti dedené z generácie na generáciu. S láskou sa starajú o polia s pomarančmi, mandarínkami a citrónmi tak, aby si naši zákazníci mohli vychutnať ich fantastickú chuť.

Citrusy sú neoddeliteľnou súčasťou zimného obdobia. Mandarínky nájdete v každom Mikulášskom balíčku a vyčaria úsmev na perách detí. Bez citrónov sa nezaobíde žiaden teplý čaj, ktorý nás zahreje na srdci i na duši. A pomaranče nás osviežujúcim spôsobom zásobia vitamínom C.

Vedeli ste, že história citrusov sa spája s moreplavcami, ktorí ich pravdepodobne priniesli do Európy?

História citrusov:

Pripravte sa na cestu časom a objavte s nami, ako citrusy získali svoje miesto v našich srdciach a na našich tanieroch.

História citrusov siaha až do starovekého Číny, kde boli pomaranče a mandarínky považované za symbol bohatstva a šťastia. Cestovali cez Stredomorie prostredníctvom obchodných ciest a postupne sa dostávali do rúk odvážnych dobyvateľov a obchodníkov.

V stredoveku sa citrusy stali vzácnym tovarom a luxusným darom pre šľachticov. Ich exotická chuť a vôňa obohatili stredovekú kuchyňu a dodali jedlám nový rozmer. V období renesancie sa citrusy stali symbolom bohatstva a elegancie.

S objavmi Nového sveta začali prichádzať aj nové druhy citrusov. Pomaranče, citróny a grapefruity sa stali súčasťou každodenného života. Ich bohatá chuť a vysoký obsah vitamínu C ich urobili neoddeliteľnou súčasťou stravy a ochrancami pred skorbutom pre moreplavcov.

Citrusy sa stali nielen ingredienciou v kuchyni, ale aj inšpiráciou pre umelcov. Ich svieža farba a výrazná chuť ich spravili obľúbeným motívom vo výtvarnom umení a literatúre.

Doprajte sebe aj svojim milovaným vitamíny vo forme čerstvých a kvalitných citrusov s overeným pôvodom kúpených v COOP JEDNOTE.

Zdravotné výhody citrusov

Neváhajte pridať do svojho jedálnička poriadnu dávku citrusov. Okrem osviežujúcej chuti ponúkajú širokú škálu výhod pre vaše zdravie. Pri návšteve našich predajní si nezabudnite dopriať túto zdravú chuťovku a vaše zdravie vám za to poďakuje:

Pozrime sa aspoň na niektoré z ich úžasných výhod:

  1. Štíhla línia s grapefruitom - Grapefruit je váš tajný spojenec v boji proti nadbytočným kilogramom. Obsahuje enzýmy, ktoré podporujú trávenie a znižujú chuť do jedla. Takže ak sa plánujete dostať do formy, nezabudnite pridať grapefruit do svojho nákupného košíka. Viac o grapefruitoch.
  2. Vitamín C na odpudzovanie chorôb - Citrusy, ako napríklad pomaranče a citróny, sú plné vitamínu C, ktorý je skvelým posilňovačom imunitného systému. Vyhnite sa chrípke a nachladnutiu s denne odporúčaným dávkou našich citrusov.
  3. Zdravé srdce s pomarančmi - Pomaranče sú skvelou voľbou pre zdravé srdce. Obsahujú vlákninu, ktorá pomáha udržiavať normálne hladiny cholesterolu. Viac o pomarančoch.
  4. Energetický náboj s citrónom – Trápi vás ráno únava? Zabudnite na kávu a vyskúšajte čerstvú citrónovú vodu. Citrón je prirodzený stimulant, ktorý vás nakopne a dodá vám energiu na celý deň. Viac o citrónoch.
  5. Krása zvnútra s mandarínkami - Mandarínky sú nielen chutné, ale tiež prispievajú k zdravej pleti. Ich vysoký obsah vitamínu A podporuje tvorbu kolagénu, čo znamená menej vrások a viac žiarivej pleti. Viac o mandarínkach.
  6. Prevencia očných problémov s citrónovou šťavou - Citrusová šťava je bohatá na luteín a zeaxantín, ktoré sú kľúčovými antioxidantami pre zdravie očí. Ak trávite dlhé hodiny pred obrazovkou, pridajte si do diéty čerstvú citrónovú šťavu.