Informácie pre médiá

Informácia o COOP Jednote Slovensko pre médiá

COOP Jednota Slovensko vznikla v roku 2002 zlúčením Slovenského zväzu spotrebných družstiev so spoločnosťou COOP CENTRUM. V súčasnosti združuje viac ako 160-tisíc členov a eviduje viac ako 1 milión držiteľov zákazníckych vernostných kariet. Skupina COOP Jednota je najväčším predajcom potravín na Slovensku a patrí k významným zamestnávateľom Slovenska. Poskytuje prácu 14 tisícom zamestnancov v 9 logistických centrách a 30 regionálnych spotrebných družstvách. Z nich 26 vykonáva maloobchodnú činnosť prostredníctvom takmer 2 300 predajných miest na celom území Slovenska.

COOP Jednota Slovensko iniciovala vznik medzinárodnej nákupnej aliancie COOP EURO spolu s COOP Česká republika, Maďarsko a Bulharsko. Dnes tieto 4 národné družstvá COOP ponúkajú 82 produktov spoločnej vlastnej značky COOP Premium na celom území ich pôsobnosti.

COOP Jednota Slovensko je členom Euro COOP, ktorý združuje 16 národných družstiev COOP na európskom kontinente. V takmer 36 tisícoch predajných miest pracuje viac ako 400-tisíc zamestnancov. Najsilnejšie družstevné obchodné reťazce pôsobia v severských krajinách, ďalej v Taliansku a Anglicku.

Kontakt pre médiá
Ing. Jana Kuklová

E-mail: media@coop.sk

COOP JEDNOTA SLOVENSKO, spotrebné družstvo Bajkalská 25, 827 18 Bratislava