COOPKasa

Služba coopkasa je moderná platobná služba, ktorá umožňuje zákazníkom platiť faktúry vydávané spoločnosťami za svoje služby poskytnuté zákazníkom. 

Služba coopkasa umožňuje zákazníkovi popri nakupovaní zaplatiť svoje faktúry vo vybraných predajniach COOP Jednota počas výhodných otváracích hodín a tiež počas víkendov. Zákazník tak vybaví svoje každodenné nákupy aj starostlivosť o domácnosť na jednom mieste.

Platenie faktúr je rýchle a jednoduché, rovnako ako platba za bežný nákup!

Proces platenia faktúr

Celý proces platenia faktúr prostredníctvom služby coopkasa je založený na zosnímaní čiarového alebo QR kódu (úhrady podľa štandardov Pay By Square), ktorý je vytlačený na faktúre a je až po pripísanie prostriedkov na platobný účet vydavateľa faktúry garantovaný bankou. 

Zákazník COOP Jednoty predloží pokladníkovi pri platení za nakúpený tovar na predajni aj faktúru, ktorú chce zaplatiť. Pokladník načíta čiarový alebo QR kód z faktúry zákazníka a vydá zákazníkovi potvrdenku z registračnej pokladne, ktorá slúži ako doklad o úhrade faktúry. Faktúru je možné predložiť na úhradu ako súčasť bežného nákupu. Zákazník môže zaplatiť faktúru v hotovosti alebo kartou. 

Banka garantuje zákazníkovi pripísanie sumy faktúry s uvedeným konkrétnym variabilným symbolom na účet vystaviteľa faktúry na druhý obchodný deň po dni, kedy zákazník zaplatil faktúru v COOP Jednote. 

Aké typy faktúr môžem zaplatiť

Zákazník môže predložiť na úhradu faktúry za telefón, elektrinu, vodu, poistenie a ďalšie služby. Banka priebežne rozširuje zoznam vystaviteľov faktúr tak, aby zákazníci mohli zaplatiť všetky svoje faktúry na jednom mieste. Zákazník môže predložiť na zaplatenie všetky faktúry a pokladník overí či banka danú faktúru podporuje. Zákazník si nemusí vopred zisťovať, ktoré faktúry môže v COOP Jednote zaplatiť.  Pri predložení faktúry s QR kódom typu Pay By Square banka podporuje platbu pre akéhokoľvek príjemcu platby. 

Kde môžem zaplatiť

Zákazník môže zaplatiť faktúru v sieti predajní COOP Jednota (zoznam predajní nájdete TU) na ktorejkoľvek pokladni predajného miesta označeného logom coopkasa.

Poplatky

Za každú platbu faktúry zaplatí zákazník transakčný bankový poplatok 1,20 eur spolu so sumou faktúry. V prípade ak zákazník zaplatí viacero faktúr, dostane jednu potvrdenku a osobitne uvedenú každú platbu a k nej prislúchajúci poplatok.

Výhody platby faktúr cez coopkasu

  1. Široká sieť predajní COOP Jednota po celom Slovensku
  2. Dlhšie otváracie hodiny
  3. Možnosť platby aj cez víkend
  4. Pohodlný spôsob platenia faktúr pri pravidelnom nakupovaní tovaru na jednom mieste
  5. Šetrenie času platením faktúr pri nákupe
  6. Výhodné poplatky a podmienky platby
  7. Možnosť zaplatiť faktúru v hotovosti alebo platobnou kartou
  8. Rýchla a bezpečná platba načítaním čiarového alebo QR kódu overovaného podľa databáz vystavovateľov faktúr v banke, ktorá garantuje bezpečnosť celého procesu platenia 

 

Informácie o službe prostredníctvom partnera UniCredit Bank - www.unicreditbank.sk/KASA