Ocenenia: TOP firma mladých

COOP Jednota Slovensko je TOP firma mladých 2022

TOP firma mladých 2022 – Kategória: Obchodné reťazce – potravinársky tovar 

V ankete o TOP firmu mladých, ktorú pravidelne organizuje JCI-Slovensko (Junior Chamber International-Slovakia), sa v aktuálnom ročníku 2022 umiestnila COOP Jednota Slovensko, spotrebné družstvo, na prvom mieste medzi obchodnými spoločnosťami. Prvenstvo získala v kategórii obchodné reťazce - potravinársky tovar. Anketa sa konala už 20. raz na vysokých školách po celom Slovensku. Reprezentatívnu vzorku predstavovalo 1 500 študentov vysokých škôl.

Cieľom ankety je zistiť nezávislý pohľad mladých ľudí na pôsobenie, aktivity, imidž, hospodárske úspechy firiem, ktoré podnikajú v Slovenskej republike. Hlavná anketová otázka znela: „Ktorá firma resp. obchodná značka v príslušnom odvetví podnikania je pre vás synonymom úspešnosti, dobrého renomé ako aj kvalitných výrobkov resp. služieb  (podmienkou bolo, že musí ísť o firmu, ktorá má sídlo alebo pobočku v SR). Anketa sa uskutočnila na viacerých úrovniach. Každý študent si mohol vybrať  obchodnú značku podľa vlastného uváženia v rámci príslušného odvetvia pôsobenia a tej pridelil jeden hlas na úrovni jednotlivých odvetví podnikania kde sa vyhlasovala „TOP firma  mladých r. 2022“ .

Vzorku respondentov za rok 2022 tvorilo 20 odborných fakúlt vysokých škôl v rámci všetkých krajov Slovenskej republiky. Reprezentatívnu vzorku predstavovalo 1 500 študentov vysokých škôl. Z každej fakulty  bolo vybraných 75 študentov. Spoločnosť COOP Jednota Slovensko sa v aktuálnom ročníku umiestnila na prvom mieste v kategórii obchodné reťazce - potravinársky tovar. „Ocenenie od mladých ľudí je pre nás silnou motiváciou a výzvou do budúcna. Teší ma, že naša tradičná maloobchodná sieť predstavuje aj pre mladých ľudí úspešnú spoločnosť s dobrým menom a kvalitnou ponukou. Táto skutočnosť je pre nás potvrdením, že naše rozhodnutia smerom k modernizácii, digitalizácii a udržateľnosti sú správne, a že tým oslovujeme aj mladú generáciu zákazníkov,“ zdôrazňuje Ján Bilinský, predseda predstavenstva COOP Jednota Slovensko.