Časopis Jednota EN

Výnimočné ocenenia

Výnimočné ocenenia

Každoročne sa v marci stretnú najlepší člennovia, funkcionári a zamestnanci spotrebných družstiev, ako aj najlepší zamestnanci spoločností s majetkovou účasťou spotrebných družstiev, aby si prevzali ocenenie za svoju dlhoročnú a vynikajúcu prácu. V tomto roku na slávnostnom podujatí blo za rok 2014 ocenených Čestným odznakom COOP Jednota Slovenskko 29 osobností spotrebných družstiev a 38 osobností bolo vyznamenaných Diplomom za vernosť spotrebným družstvám.

Medzi ocecenými boli aj pán Jozef Senci a pani Božena Tomanová.

 
... ...  
Jozef Senci Božena Tomanová  


Pán Jozef Senci je už 44 rokov aktívnym členom COOP Jednota Levice, s. d. Veľa rokov zastáva funkciu predsedu Miestneho dozorného výboru v obci Nová Dedina a zároveň je členom najvyššieho orgánu spotrebného družstva - Zhromaždenia delegátov. Jeho veľkým koníčkom je včelárstvo, vďaka ktorému sa dostal k práci v Medose Galanta, ktorý kedysi vykupoval med pre všetky Jednoty. „Vďaka svojej dlhoročnej praxi a skúsenostiam som hneď vedel odhadnúť, ktorý med je kvalitný, a vždy som sa tešil z toho, že môžem pracovať s týmto prírodným liekom,“ povedal pán Senci. Zaspomínal si, ako sa med kedysi vykupoval a dodával do Jednoty: „Najskôr sa med kúpil od včelára, nádoba sa zaplombovala a označila číslom včelára. V Galante si med prevzali laborantky, ktoré zobrali vzorky a urobili rozbor. Med, ktorý nevyhovoval, sa vrátil včelárovi, ale takých prípadov bolo veľmi málo. Potom sa med plnil do pohárov a distribuoval do všetkých Jednôt po celom Slovensku.“ Sedemdesiatosemročný dôchodca je hrdý na to, že je u nás stále živá včelárska tradícia a že tento produkt sa ako jeden z mnohých slovenských výrobkov stále predáva v COOP Jednote.

V spoločnosti predsedu predstavenstva a podpredsedu Predstavenstva COOP Jednoty Slovensko, pána Gabriela Csollára a Martina Katriaka, sme zvečnili pani Boženu Tomanovú, ktorá je medzi ocenenými najdlhšie členkou spotrebného družstva – 53 rokov. V prievidzskej COOP Jednote pracovala najskôr ako predavačka, vedúca predajne a administratívna pracovníčka v učtárni. Práca ju bavila napriek tomu, že bola ťažká: „Vždy ma bavilo slúžiť ľuďom. Kedysi boli pultové predajne aj kontakt so zákazníkmi bol úplne iný, taký bližší. Dnes sa zmenili nielen podmienky predaja, ale aj nároky – je väčšia hektika, ľudia sa stále ponáhľajú, kto by stál v predajni v rade?“ Pani Tomanová si zaspomínala aj na menej príjemné chvíle, keď sa museli v predajni pasovať s ťažkými plechovými debnami, čo veru nepomohlo zdraviu chrbtice. Z tohto pohľadu je život predavačiek v dnešných väčších typoch predajní o niečo ľahší. Pani Tomanová má však uložené predovšetkým pekné chvíle spojené s aktívnym pracovným životom, veď nie nadarmo ostala COOP Jednote verná taký dlhý čas, čo v súčasnosti nebýva zvykom. A oddychovať nevie ani na zaslúženom dôchodku – od roku 1999 je predsedníčkou dozorného výboru v členskej základni Poruba.

Slávnostnú atmosféru podujatia spríjemnila hudobná skupina Airess so speváčkou Rékou Ballovou.

 
  ...
   

Pripravila -dp-


VYBRANÉ AKCIOVÉ PRODUKTY

AKTUÁLNE INZERTNÉ NOVINY

Benefity vernostnej karty

Webstránky COOP Jednôt ...