Časopis Jednota EN

Informácia pre médiá

Informácia o COOP Jednote Slovensko pre médiá
 
COOP Jednota Slovenskovznikla v roku 2002 zlúčením Slovenského zväzu spotrebných družstiev so spoločnosťou COOP CENTRUM. V súčasnosti združuje viac ako 160-tisíc členov a eviduje viac ako 1 milión držiteľov zákazníckych nákupných kariet. Skupina COOP Jednota je najväčším predajcom potravín na Slovensku a patrí k významným zamestnávateľom Slovenska. Poskytuje prácu 14 tisícom zamestnancov v 9 logistických centrách a 30 regionálnych spotrebných družstvách. Z nich 26 vykonáva maloobchodnú činnosť prostredníctvom takmer 2 300 predajných miest na celom území Slovenska.
 
COOP Jednota Slovensko iniciovala vznik medzinárodnej nákupnej aliancie COOP EURO spolu s COOP-mi Česká republika, Maďarsko a Bulharsko. Dnes tieto 4 národné COOP-y ponúkajú 82 produktov spoločnej vlastnej značky COOP Premium na celom území ich pôsobnosti.
 
COOP Jednota Slovensko je členom Euro COOP-u, ktorý združuje 16 národných COOP-ov na európskom kontinente. V takmer 36 tisícoch predajných miest pracuje viac ako 400-tisíc zamestnancov. Najsilnejšie družstevné obchodné reťazce pôsobia v severských krajinách, ďalej v Taliansku a Anglicku.
 
Kontakt pre médiá:


Renáta Muchová
riaditeľka Kancelárie predsedu 

COOP JEDNOTA SLOVENSKO, spotrebné družstvo
Bajkalská 25, 827 18 Bratislava
tel.: +421 2 58 233 110
fax: +421 2 53 415 317
e:mail: renata.muchova@coop.sk
www.coop.sk

VYBRANÉ AKCIOVÉ PRODUKTY

AKTUÁLNE INZERTNÉ NOVINY

Benefity vernostnej karty

Webstránky COOP Jednôt ...